Mit kell tudni a 12 lépésből álló programról
A 12 lépésből álló program célja, hogy segítse az embereket az anyaghasználati rendellenességektől való absztinencia elérésében, vagy viselkedési változást hajtson végre társ-támogatás révén. Ez a beavatkozás támogató közösségi hálózatot biztosít és elősegíti a kötődést a csoport tagjai között, ami növeli az előnyöket. A tagok gyakran az egészségügyi szakemberek bevonása nélkül működtetik a csoportokat.
Az első 12 lépésből álló program az Anonim Alkoholisták (AA) volt. Később az AA fejlődött a kábítószerrel való visszaélés kezelésére. Manapság ezt a 12 lépésből álló programot névtelen kábítószer-névtelennek (NA) hívják, de vannak más programok is, amelyek a mentális egészségi állapotokra, például az étkezési rendellenességekre és a rosszindulatú viselkedési mintákra, például a kényszeres szerencsejátékokra összpontosítanak.
Bár a tanulmányok azt mutatják, hogy a programok hatékonyak az alkoholfogyasztási rendellenességben szenvedők számára, a kábítószerrel való visszaélés hatékonyságának kutatása továbbra is előzetes.
Ez a cikk részletesebben tárgyalja a 12 lépésből álló programot, beleértve annak előzményeit, annak működését, hatékonyságát és a lehetséges kockázatokat. Ezenkívül felsorolja a hasonló szervezeteket, és forrásokat biztosít a segítségnyújtáshoz.
Mi a 12 lépéses program?
A 12 lépésből álló program egy olyan stratégia, amelynek célja az, hogy segítse az embereket az alkoholfogyasztási rendellenességek, az anyaghasználati rendellenességek és a függőség egyéb formáinak felépítésében. A choco lite ár https://harmoniqhealth.com/hu/choco-lite/ programok tagjai futtatják őket, és alacsony vagy költség nélkül járnak. Sok közösségben elérhetők.
Minden program 12 standard lépést követ. Az alábbiakban bemutatjuk az AA 12 lépését, amelyet az összes többi program elfogad, és csak kisebb variációkat készít a konkrét céljuk kezelésére:
- Elismerjük, hogy tehetetlenek vagyunk az alkohol felett, és hogy életünk kezelhetetlenné vált. –
- Úgy gondoljuk, hogy egy önmagunknál nagyobb hatalom segíthet nekünk.
- Úgy döntünk, hogy az akaratunkat átadjuk, és egy magasabb hatalom gondozásához élünk, bármi is legyen.
- Kutató erkölcsi leltárt készítünk magunkról.
- Bevallunk egy magasabb hatalomnak, magunknak és egy másik személynek a hibáink pontos természetét.
- Készen állunk arra, hogy nagyobb energiát távolítsunk el ezeknek a hibáknak a karakterében.
- Alázatosan kérjük a magasabb erőt, hogy távolítsa el hiányosságainkat.
- Készítünk egy listát azokról az emberekről, akiket ártottunk, akikkel hajlandóak vagyunk módosítani.
- Ha csak lehetséges, módosítjuk ezeket az egyéneket.
- Folytatjuk a személyes leltárt, és haladéktalanul beismerjük, amikor tévedünk.
- Kérjük a magasabb hatalom akaratának ismereteit és az erőt annak végrehajtásához.
- Megpróbáljuk ezt az üzenetet más alkoholfogyasztási rendellenességgel járni, és ezeket az alapelveket gyakoroljuk minden ügyünkben.
A kutatás szerint egy személy a 12 lépést hat szakaszba desztillálhatja, amely magában foglalja:
- találkozókra megy
- Segítség kérése
- szponzor megszerzése
- Csatlakozzon egy csoporthoz
- aktívvá válás
- Névtelen adósok
- Étkezési rendellenességek Anonim
- Névtelen szerencsejátékok névtelen
- Névtelen munkamániák
- Rendszeres, korai és gyakori találkozók, például hetente három részvétel
- A programok megkezdése a kezelés közben
- más programtevékenységekbe való részvétel, például más csoporttagok felhívása vagy egy ülésen történő szolgáltatás elvégzése
- Smart Recovery, egy világméretű támogató csoportok közössége az anyag- vagy alkoholfogyasztási rendellenességben szenvedők számára
- Loosid, egy olyan weboldal, amely kínál Csevegőcsoportok és egyéb források az alkoholfogyasztási rendellenességben szenvedők számára
- Levering világi helyreállítás, egy olyan weboldal, amely online találkozókat biztosít a kábítószer -visszaélés története során
- Alkoholisták Anonim
- Nábcotika Anonim
- kokain Anonim
- A névtelen túllépések
- Szex és szerelem függők Anonim
- Névtelen szerencsejátékok névtelen
- Alkoholisták felnőtt gyermekei & amp; A diszfunkcionális családok, egy olyan program, amely segítséget nyújt azoknak, akik a háztartásokban nőttek fel, ahol elhanyagolást, bántalmazást és traumát tapasztaltak
- Nar-Anon, az anyaghasználati rendellenességekkel rendelkező egyének családtagjainak programja
- A Gam-Anon, a családtagok és az emberek barátai számára, akiknek kényszerítő szerencsejáték-problémája van.
A függőséghez nyújtott segítségkeresés félelmetesnek vagy akár ijesztőnek tűnhet, de több szervezet támogatást nyújthat. Ha úgy gondolja, hogy Ön vagy valaki közeli valaki küzd a függőséggel, akkor forduljon a következő szervezetekkel azonnali segítségért és tanácsokért:
- Anyaghasználat és mentálhigiénés szolgáltatások adminisztrációja (SAMHSA): 800- 662-4357 (TTY: 800-487-4889)
- Nemzeti öngyilkossági megelőzés Lifeline: 800-273-8255
Összegzés
Alkoholisták Anonimálatlan alkoholisták. Fejlesztette ki az első 12 lépésből álló programot, de ezek a programok sokféle formában léteznek.
A 12 lépésből álló program egy stratégia az alkoholfogyasztási rendellenességek és más anyaghasználati rendellenességek leküzdésére. 12 különálló lépést használ, hogy az embereket a gyógyulás felé vezesse.
Korlátozott kutatás van annak hatékonyságában, de az egyik hátrány az, hogy az emberek arra támaszkodnak, hogy hatékonyan átadják magukat egy magasabb hatalomnak. Azok az emberek, akik nem vallásosak vagy szellemiek, küzdenek ezzel a koncepcióval.
Ez azt mondta, hogy becslések szerint 2 millió AA -tag van világszerte, még több ember hasonló szervezetekhez tartozik. Sok ember sikeresnek találta az anyaghasználati rendellenességek kezelését a 12 lépésből álló programmal.
A részvétel iránt érdeklődő embereknek egy vonatkozó szervezettel vagy egészségügyi szakemberrel kell beszélniük az anyag- és alkoholfogyasztási rendellenességek kezelésének és kezelésének módjáról.
- Közegészségügy
- Alkohol/függőség/illegális drogok
Az orvosi hírek ma szigorú beszerzési iránymutatásokkal rendelkeznek, és csak a szakértői áttekintett tanulmányokból, az akadémiai tanulmányokból származnak Kutatási intézmények, orvosi folyóiratok és társulások. Kerüljük a tercier referenciák használatát. Összekapcsoljuk az elsődleges forrásokat – beleértve a tanulmányokat, a tudományos referenciákat és a statisztikákat – az egyes cikkekben, és felsoroljuk azokat a cikkek alján található források szakaszban is. Többet megtudhat arról, hogyan biztosítjuk, hogy tartalmunk pontos és aktuális legyen a
szerkesztői politika elolvasásával.
Contents
Az ul>
Az emberek általában a programokat használják a kezelés kiegészítőjeként, vagy a kezelést követő folyamatos támogatás formájaként.
Origins and History
Egy régebbi 2010-es tanulmány megjegyzi, hogy az első 12 lépésből álló program, AA, 1935-ben kezdődött. Az AA társalapítói Bob Smith voltak, az Ohio-i sebész és Bill Wilson. , egy New York -i tőzsdei bróker és vállalkozó. Wilson volt az első személy, akit Smith segített felépülni az alkoholfogyasztási rendellenességekből. A
AA -nak most már közel 2 millió tagja van szerte a világon, 180 országban csoportokkal. Több mint 1,2 millió tag van az Egyesült Államokban.
Később a 20. században más programok követtek, és az alapítók az AA után modellezték őket.
na az 1950 -es években jelent meg. 2010 -től közel 200 000 tagja volt az Egyesült Államokban, valamint a 130 ország csoportjaival együtt. A
régebbi kutatás 2013 -tól azt jelentette, hogy a kokain anonim 1982 -ben indult. 2013 -tól kezdve körülbelül 30 000 taggal és 2000 csoportba tartozott világszerte.
Ma a 12 lépésből álló programok széles skálája foglalkozik a mentális egészségi állapotokkal és a potenciálisan diszfunkcionális viselkedéssel. Példák ezekre a következők:
Hogyan működik?
Bizonyítékok kimondják, hogy a kulcsfontosságú jellemző magában foglalja a támogatás vagy a közösségi hálózat nyújtását, hogy segítse az embereket anyagmentesnek vagy más viselkedési célok elérésében. Valójában úgy tűnik, hogy az úgynevezett ösztöndíj vagy társadalmi haszon a program egyik szempontja, amely a legszorosabban kapcsolódik az absztinenciához.
Az egyik csoportban való tagság megváltoztatja az ember közösségi hálózatát. Csökkenti az életükben az emberek számát, akik kábítószerrel való visszaélést folytatnak, miközben növelik azokat, akik tartózkodnak tőle. Ez a társadalmi változás csökkenti a tevékenységek és magatartásoknak való kitettséget az anyaghasználathoz és a független tevékenységekben való részvétel fokozott lehetőségeihez.
A csoporttagok közötti kötés egy másik tényező, amely a program hatékonyságának alapját képezi. A ragasztás példaképek biztosításához vezet az absztinencia eléréséhez és a célok irányításának elősegítéséhez.
Mennyire hatékony? A
tanulmányok azt mutatják, hogy a programok ugyanolyan hatékonyak, mint más nem orvosi kezelések, például kognitív viselkedésterápia (CBT) az alkoholfogyasztási rendellenességek esetében. A kutatók azonban nem végeztek olyan vizsgálatokat, amelyek összehasonlítják őket gyógyszeres kezeléssel, amely továbbra is az aranyszabvány az alkoholfogyasztási rendellenességek legtöbb esetében.
A 2013 -as kutatás olyan adatokat vizsgálta, amelyek a programok hatékonyságát jelezték. Megállapította, hogy az AA és NA tagok között az absztinencia közepes hossza meghaladja az 5 évet. A jobb eredmények a következőkkel társulnak:
Más szavakkal, a programban való részvétel mértéke és a pozitív eredmények között van kapcsolat. – Ennek az asszociációnak ellenére ez nem ok-okozati kapcsolat.
Milyen kockázatok vagy negatív szempontok vannak? A
megállapítások azt sugallják, hogy a 12 lépésből álló programoknak kevés kockázata van. Van azonban néhány lehetséges negatív.
Az, hogy egyesek nem érzik magukat kényelmesen a vallással vagy a lelkiséggel. Ahelyett, hogy a tehetetlenség fogalmát és a magasabb hatalomnak való átadást, inkább inkább a cselekvés és a felelősségvállalás gondolatát részesítik előnyben. Egy másik lehetséges hátránya a csoportok vezető képzett szakemberek hiánya.
Az egyik tanulmány azt is kritizálta a 12 lépésből álló programot, hogy túl rugalmatlan és marginalizáló, valamint a nem tárgyalható hiedelmek és ideológiák bevonása.
Egy másik tanulmány 11 volt AA -taggal interjút készített. Noha ezek az egyének azt mondták, hogy az AA -tagság révén néhány pozitívumot tapasztaltak, úgy érezték, hogy továbbra is az AA részét képezték, mert ez „maguk megértésének egy adott módjába” indokrinálta őket. A kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy az AA tagjai által tapasztalt valóság és az AA „idealista alapelvei” között nagy különbség van.
Egyéb hasonló szervezetek és program
A 12 lépésből álló program alternatívája egy támogató csoport. Egy kicsi, régebbi 2008. évi tanulmány megvizsgálta a társ -támogató csoportok hatékonyságát a függőség helyreállításában. Az eredmények azt sugallják, hogy ezeknek a csoportoknak jelentős pozitív hatása lehet.
Példák a következők:
Segítségkeresés
A kábítószer-visszaélés és a mentálhigiénés szolgáltatások adminisztrációja (SAMHSA) ingyenes 24-7 segélyvonalat kínál a 800-662 HELP-n (4367). Az anyaghasználati rendellenességekkel vagy mentálhigiénés feltételekkel küzdő emberek kapcsolatba léphetnek a SAMHSA -val információkért vagy áttételért.
Más szervezetek, amelyek célja az embereknek az egészségtelen viselkedéstől való absztinencia elérésének elősegítése:
A következő programok segítenek a családtagok segítésében vagy az anyaghasználati rendellenességekkel vagy más problémás viselkedési mintákkal rendelkező emberek barátai: